Çiçeklerin Aşk Dilinde Anlamları

Çiçeklerin her biri farklı bir anlam taşır. Kimi zaman duygularınıza tercüman olan ve düşüncelerinizi sizin adınıza anlatan çiçeklerin aşk dilinde anlamları çok daha farklı olabiliyor. Merak edenler için aşk dilinde hangi çiçeğin ne anlama geldiğini hemen aktaracağız. Bunan böyle sevgilinize ya da eşinize çiçek alırken anlamlarını da gözden geçirmeyi ihmal etmeyin!

Muhteşem kokusu ile dikkat çeken menekşe, ketum aşk anlamını taşıyor. Doğada bulunmayan ve özel bir yöntemle hazırlanan mavi gül ise çiçeklerin aşk dilinde anlamları dendiğinde, anlamı ne çok merak edilen çiçeklerden biri oluyor. Mavi gül, ilahi aşk anlamına gelir. Kamelya ise mağrur aşk anlamını taşıyan bir çiçektir. Gelincik çiçeğinin aşk dilindeki anlamı, mağrur aşktır. Kış gülünün anlamı ise temizlenmiş aşktır.

Aşkta Hangi Çiçek Ne Anlama Gelir?

Hercai şefkatli aşk anlamına geliyor. Kırmızı gül de anlamı merak edilen çiçekler arasında yer alıyor. Aşk dilinde kırmızı gül, ateşli aşkı simgeler. Salkım ise geçici aşk anlamına gelirken iris de aşk hatırası anlamını taşıyor. Sıklamenin anlamı aşk haberidir. Krizantem çiçeğinin anlamı ise bir hayli ilginç! Krizantem çiçeği melankolik aşk anlamını taşıyor.

Papatyanın anlamı ise uysal aşktır. Küpe çiçeği hoppa aşk ya da hafif aşk anlamına geliyor. Gördüğünüz gibi çiçekler aşk dilinde bambaşka bir anlama bürünebiliyor. Aşkı anlatmanın hem etkili hem de zarif bir yolu olan çiçeklerle siz de kendi duygularınızı ifade edebilirsiniz.

 

Orkide çiçeğinin bakımı başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Ücretsiz Kargo
7/24 Müşteri Hizmeti