Pozitif Enerji Veren Çiçekler

Kent yaşamının kaosunda sürekli iş ve ev arasında mekik dokumaya ve onlarca sorumluluğa yetişmeye çalışmak elbette insanların sakinliğe ve huzura olan ihtiyaçlarını arttırıyor. Aslında pozitif enerji ve huzur noktasında doğadan yardım almakta fayda olacak. Bunun için tek yapmanız gereken evinizde pozitif enerji veren çiçekler bulundurmanızdır. Mekanları dekore ederken aynı zamanda pozitif etki de yayan bu çiçeklere birlikte göz atalım.

Pozitif enerjiye önem verenlerin yaşam alanlarında mutlaka bulundurması gereken ilk bitki, biberiye oluyor. Uykusuzluk, kronik yorgunluk gibi sorunlara karşı etkili olan biberiye pozitif enerji veren çiçekler arasında yer alıyor. Özelikle endişelerin giderilmesinde biberiyenin etkin olduğu biliniyor. Yelken bitkisi de huzur veren bitkiler sıralamasında bulunuyor. Bu bitki havadaki nötr iyonları da etkisiz hale getirebiliyor.

Evinizde Aloa Vera Yetiştirin!

Aloa vera da pozitif etkide bulunan bitkiler arasında bulunuyor. Kozmetik sektörünün yıldızı olan bu bitki mutlu hissedilmesine yardımcı olma gibi önemli bir etkiye sahip! Yasemin çiçeği de pozitif etkisi kokusu sayesinde yapıyor. Yaseminin kokusunun insanları sakinleştirdiği biliniyor. Bir diğer çiçek de kasımpatı! Pozitif enerji yayarak bulunduğu mekanın atmosferini bir anda değiştirebilen kasımpatı stresi yok etme gibi mucizevi bir etkiye de sahip.

Şans bambusu son yıllarda önemi daha net anlaşılan bitkiler arasında yer alıyor. Uzak Doğu’da bulunduğu ortama iyi şans getirdiğine inanılan bu bitki hayat enerjisini sembolize ediyor. Areka ve orkide de pozitif enerji veren çiçekler arasında yer alıyor.

Ücretsiz Kargo
7/24 Müşteri Hizmeti