Ofis Çiçekleri ve İsimleri

Ofislerde dekorasyona sıcak bir dokunuş yapmak için en çok kullanılan materyal çiçeklerdir. Çiçeklerle muazzam bir atmosfer yaratmak mümkün olabiliyor. Peki, en çok tercih edilen ofis çiçekleri ve isimleri nelerdir? Dekorasyona renk katan ve bakımı da kolay olduğundan sıklıkla tercih edilen çiçeklerin başında yukka geliyor. Uzun ve sivri yaprakları ile ofislerin baş tacı olan bu çiçekler özellikle kullanılmayan köşelerin düzenlenmesinde kullanılıyor.

Daha küçük ancak daha yoğun bir yaprak görünümü sunan benjamin ise ofislerin adeta olmazsa olmazlarındandır. Hemen her ofiste benjamin çiçeğini mutlaka görürsünüz. Çünkü bu çiçek de kolay bakım yönüyle dikkat çekiyor. Şeflera yine popülerliği ile ön plana çıkan çiçekler arasında bulunuyor.

Ofislerde Hangi Çiçekler Tercih Ediliyor?

Daha geniş ve kalın yapraklara sahip olan, boyu çok fazla uzamayan kauçuk bitkisi de ofisler için oldukça ideal. Bu arada yapraklarının benzerliği ile ön plana çıkan Camilla mars bitkisi ofislerde genellikle çalışma masalarında ya da orta sehpa gibi alanlarda kullanılıyor. Ancak bir hayli popüler olduğunu da belirtmeliyiz.

Marginata çiçeği de sık tercih edilenler listesinde yer alıyor. Tekli, ikili ya da üçlü marginata ofis açılışlarında sıklıkla gönderimi yapılan bir çiçektir. Bu yüzden de ofislerde sık rastlanan ve estetik duruşu ile de ön plana çıkan çiçekler arasında yer alıyor. Son olarak massengena çiçeği de ikili olarak hazırlanıyor ve ofislere renk katıyor.

Ücretsiz Kargo
7/24 Müşteri Hizmeti