Nişan Çiçeği Nasıl Olmalı?

Yakın zamanda nişanlanmayı düşünüyorsanız rotanızı çiçeklere çevirmiş olmanız gayet normal. Ancak aklınızda bir soru var; nişan çiçeği nasıl olmalı ve hangi çiçeklerden hazırlanmalı? Aslında bu konuda endişe etmenize gerek yok. Çünkü çiçekçiler nişan etkinliklerine özel muazzam aranjmanlar hazırlıyor. Ancak yine de sizin çiçeğiniz size özel olsun istiyorsanız birkaç fikir verebiliriz.

Öncelikle nişan çiçeği nasıl olmalı sorusunun yanıtı mutlaka yayvan bir vazo içerisinde dizayn edilmiş olması gerektiğidir. Bu tasarımlar daha gösterişli ve çok daha asil bir duruş sergileyebiliyor. Aynı zamanda tek bir çiçekten hazırlanmasından ziyade birkaç farklı çiçek türünün kullanılması daha şık bir duruş almalarını sağlayabiliyor. Bu durum renkler için de geçerlidir.

Nişan Çiçeği Süslemelerine Dikkat!

Tek rengin hakim olduğu aranjmanlar aslında daha asil bir görünüme sahip olabilir. Fakat göz alıcı bir görünüm isteyenlere önerimiz birkaç farklı rengin bir arada kullanıldığı modellerdir. Süslemelere de dikkat edilmesi lazım. Süslemede kullanılan yeşilliklerin içerisinde bulunan çiçeklerden daha fazla olmaması büyük önem taşıyor. Ayrıca çok fazla cipso kullanılmaması da yine önemi bir unsur.

Çiçek seçiminizi ise çok kısa sürede solmayanlardan yana yapmalısınız. Kısa sürede solan çiçekler akşamın sonuna doğru yapraklarını dökmeye başlayabilir ve biliyoruz ki bu durumu hiç istemezsiniz. Bu nedenle taze ve kolay solmayan çiçeklerin hangileri olduğunu öğrenerek nişan çiçeğinizin bu çiçeklerden hazırlanmasını sağlamanız daha akılcı bir tercih olur.

Ücretsiz Kargo
7/24 Müşteri Hizmeti