Menekşe Çiçeği Nasıl Bakılmalıdır?

Menekşe bitkisi oldukça fazla farklı türe sahiptir. Genel olarak ülkemizde Afrika menekşesi yetişiyor. Ev ve ofis ortamlarında bakıma uygun olan menekşe kökten ayırma yöntemi ile çoğaltılabilen bir bitkidir.

Menekşe çiçeği hediye olarak da sıklıkla sunulan bir çiçektir. Farklı renk seçeneklerine sahip olan menekşenin en meşhur rengi ise mor renge sahip olanıdır. Birçok farklı aranjman ve kombin oluşumu ile sevdiklerinize menekşe çiçeğini armağan edebilirsiniz. Az yer kaplaması, sık saksı değişimi arzu etmemesi ve kolay bakımı ile menekşe sevdiklerinizi de mutlu edecektir.

Menekşe Ne Sever?

Menekşe çiçeği yılın çoğunluğunda çiçekli olması sebebi ile en çok tercih edilen saksı bitkisi olarak karşımıza çıkıyor. Bakımı ve yetiştirilmesi kolay olan menekşenin neye ihtiyacı olduğunu bildiğiniz sürece sürekli olarak çiçeklenecek ve gelişimini sürdürecektir. Yerini beğenmeyen ya da sulama da sıkıntı yaşayan menekşe ise kısa süre içinde sizinle vedalaşır. Menekşe çiçeği genel olarak mutfaklarda konumlandırılır. Sabah güneşini alan bir mutfağınız var ise cam kenarında çiçeğiniz oldukça mutlu olabilir. Çok aşırı sıcak ya da soğuk havayı tercih etmeyken menekşe hava akımlarına da sürekli maruz kalmak istemez. Kış aylarında soğuktan korunması son derece önemli olup aşırıya kaçmadan sulama işlemine de devam edilmesi gerekir. Sık sık saksı değişimine gitmek ya da fazla büyük saksı içinde yetiştirmeye çalışmak menekşenin hoşuna gitmez.

Ücretsiz Kargo
7/24 Müşteri Hizmeti