Mayıs Ayının Popüler Çiçekleri

Çiçeklerin de trendleri olur mu demeyin. Her ay farklı bir çiçek türü popülerlik kazanıyor ve siparişlerde en çok tercih edilenler de bu çiçekler oluyor. Peki, mayıs ayının popüler çiçekleri hangileri, merak ediyor musunuz? Doğanın yeniden canlanmaya başladığı ve muhteşem bir bahar havasının hakim olduğu bu özel ay beyaz renkli çiçeklerin popüler olduğu aydır.

Özellikle papatya mayıs ayının vazgeçilmez çiçekleri arasında yer alıyor. Bu yüzden mayıs ayının popüler çiçekleri dendiğinde akla ilk gelen papatya oluyor. Ayrıca muazzam bir kokuya sahip olan ve bulunduğu sokağa dahi yoğun bir şekilde koku yayan hanımeli çiçeği de mayıs ayının çiçekleri arasında yer alıyor. Eğer küçük de olsa bir bahçeniz varsa mutlaka hanımeli çiçeği dikin!

Mayıs Ayının Yıldızı Olan Çiçekler

Müge çiçeği yine mayıs ayının çiçeklerinden bir diğeridir. Bunun nedeni müge çiçeğinin muhteşem güzelliğini mayıs ayında insanlarla paylaşması diyebiliriz. Bu çiçek mayısta açıyor ve bir diğer adı da mayıs ayı çiçeğidir. Aynı zamanda alisya çiçeği ile ezan çiçekleri de mayıs ayının çiçekleridir. Bu arada bazı kır çiçeklerinin de mayıs ayında açtığını belirtmek gerekir.

Baharı müjdeleyen bu çiçekler farklı renklerde ve farkı türlerde olabiliyor. Eğer mayıs ayında sevdiklerinize çeşitli nedenlerle çiçek göndermek isterseniz tercihinizi bu popüler çiçeklerden yana kullanabilirsiniz. Olabildiğince beyaz renkli çiçek türleri ile hazırlanmış olan aranjmanlara yönelmenizde fayda var.

Ücretsiz Kargo
7/24 Müşteri Hizmeti