Havayı Temizleyen Çiçekler

Farkında bile olmasak da aslında yaşam alanlarımız elektromanyetik dalgalarla kuşatılmış durumda. Bu elektromanyetik dalgalar sağlığı tehdit eden boyutlara ulaşabiliyor. Önlem almak ise aslında mümkün olabiliyor. Sadece havayı temizleyen çiçekler ile yaşam alanlarınızı donatmanız, son derece kolay bir şekilde elektromanyetik dalgaların etkisini azaltmanızı sağlayacaktır.

Büyük flamingo bitkisi özellikle temizlik malzemelerinin salınım yaptığı amonyağı evden temizleme özelliğine sahip. Bu yönüyle havayı temizleyen çiçekler arasında en çok tercih edilenlerden biri olabiliyor. Ancak bu çiçeği evinizin mutfağında ya da banyosunda bulundurmanız gerekiyor. Havayı temizleme özelliğine sahip bir diğer çiçek de bambu palmiyesidir. Boyu 2 metreye kadar uzayabilen bu çiçek de havayı kirleten onlarca maddeyi emebilme özelliği ile ön plana çıkıyor.

Her Evde Kurdele Çiçeği Olmalı!

Her evde olması gereken bir diğer çiçek de kurdele çiçeğidir. Çünkü havayı kirleten sadece bir ya da iki maddeyi değil, tüm maddeleri temizleyebiliyor. Özellikle karbonmonoksitleri belirgin seviyede azaltabiliyor. Sakinleştirici bir etkiye sahip olduğu kanıtlanan areka palmiyesi de havayı temizleme özelliğine sahip olmasıyla beğeni alıyor.

Benzin ve amonyağı temizleme etkisine sahip olan kasımpatı da yaşam alanlarınızı temizlerken aynı zamanda güzelleştiren çiçekler arasında yer alıyor. Evlerde sıklıkla görmeye alışkın olduğumuz kraton bitkisi havayı temizlemekle kalmıyor, mekandaki oksijen düzeyini de arttırıyor. Son olarak benjamin kauçuğu bitkisinin de keza havayı temizleme özelliğine sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Ücretsiz Kargo
7/24 Müşteri Hizmeti