Hangi Çiçek Kime Gönderilir?

Aslında toplum olarak çiçek gönderme konusunda cömert olduğumuz söylenebilir. Ancak çiçek seçimi noktasında bası hatalar yapabiliyoruz. Özellikle hangi çiçek kime gönderilir sorusunun yanıtına gelince akıllar bir miktar karışabiliyor. Bu konuda bazı hususları netleştirmekte fayda var. Öncelikle gönderimi en çok yapılan çiçekler olan güllerden başlayalım.

Kırmızı başta olmak üzere güller aşkın ve sevginin çiçekleridir. Bu yüzden sevgiliye, eşe ya da anneye güllerle hazırlanan aranjmanları gönül rahatlığı ile gönderebilirsiniz. Ancak arkadaşa göndermek için kırmızı ya da farklı renklerde güller seçmek pek ideal bir tercih olmayabilir. Mevsim çiçekleri ise hangi çiçek kime gönderilir noktasında bilinmesi gereken bir çiçek türüdür.

Arkadaşa Hangi Çiçek Gönderilir?

İş arkadaşınıza ya da yakın dostlarınıza mevsim çiçekleri ile hazırlanan buketleri gönderebilirsiniz. Laleler ya da sümbüller ise sizin için daha özel olan durumlarda gönderilebilecek çiçeklerdir. Örneğin bebek sahibi olan yakınlarınıza ya da geçmiş olsun dilediğinde bulunmak istediklerinize bu özel çiçekleri gönderebilirsiniz. 

Çok yakın olmadığınız ya da samimiyetinizin olmadığı kişilere ise papatyalar ya da kır çiçekleri ile dizayn edilmiş olan çiçekleri gönderebilirsiniz. Ayrıca bu kişiler için saksı çiçekleri de ideal bir seçim olabilir. Ancak olabildiğince çok fazla abartıya kaçmamanız ve çok gösterişli olmayan çiçeklere yönelmenizde fayda var. Açılışlar ve düğünler gibi durumlarda ise olabildiğince en gösterişli ve en özel çiçeklere yönelmeye özen gösterin.

Ücretsiz Kargo
7/24 Müşteri Hizmeti