Evlenme Teklifi Hangi Renk Gül

Sevdiğinize evlilik teklifi yaparken yüzük kadar çiçek seçiminin de ayrı bir önemi bulunur. Evlenme teklifi hangi renk gül ile yapılmalı ve güller kaç tane olmalıdır? Çoğunlukla beyaz ya da kırmızı gül verilmesi adettir. Seçtiğiniz güllerde bulunan çiçek sayısını ise tekli rakamlardan yapmalısınız. 3 tane, 5 tane ya da 7 tane gül ile evlilik teklifinizi yapabilirsiniz.

Evlilik Teklifinde Verilecek Güllerin Anlamları

Evlenme teklifi yapılırken ilk akla gelen çiçek kırmızı güldür. Kırmızı gül derin aşkı, sevgiyi ve tutkuyu ifade eder. Sevdiğinize bir ömür aşık kalacağınızı da belirtirsiniz. Buketler halinde hazırlanan kırmızı gül daha çok dikkat çeker. Büyük bir demet kırmızı gül ile sevdiğiniz kişiyi hem şaşırtabilir hem de evlilik teklifinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Beyaz gül saf ve temiz duyguları simgeler. Evlilik teklifi yaparken bir demet beyaz gül de sipariş edebilirsiniz. Gül demetlerinin arasına yüzük koyabilir ve mesajınızı da iletebilirsiniz. Güller özellikler derin duyguyu, bağlılığı simgelediği için evlilik tekliflerinin vazgeçilmez çiçekleridir.

Ücretsiz Kargo
7/24 Müşteri Hizmeti