Evde Bakılabilen Çiçekler

Yaşam alanlarınızda çiçek bulundurmanız, çiçeklerin pek çok önemli etkisinden faydalanabilmenizi sağlar. Aynı zamanda natürel bir ev dekorasyonu noktasında da çiçeklerin muhteşem güzelliklerinden faydalanabilirsiniz. Ancak öncesinde evde bakılabilen çiçekler hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor. En popüler olanlar hakkında size biraz bilgi verelim. İlk tavsiyemiz Afrika menekşesi olacak.

Afrika menekşesi dört mevsim çiçek açabilen bir bitki olduğundan yıl boyunca muhteşem çiçeklerini görebilirsiniz. Bu nedenle evde bakılabilen çiçekler sıralamasında Afrika menekşesi ilk sırayı alıyor. Barış çiçeği beyaz yaprakları ile oldukça tropikal bir hava estiriyor. Son derece uzun ömürlü olduğundan evde kolaylıkla bu çiçeğe bakabilir ve muazzam duruşundan faydalanabilirsiniz. Bu çiçeğin suya ve ışığa çok fazla ihtiyacı olmuyor.

Evde Hangi Çiçekler Olmalı?

Flamingo çiçeği de yine alternatifleriniz arasında yer alıyor. Çünkü bu çiçek kalp şeklinde olan yaprakları ile çok seviliyor ve popülerliğini de hiçbir zaman kaybetmiyor. Nemli ortamları sevdiğini de unutmamak lazım. Yılbaşı çiçeği modası hiçbir zaman geçmeyen çiçekler arasında bulunuyor. Bu nedenle alternatiflerinizin arasına yılbaşı çiçeğini de ekledik.

Bir diğer seçenek de gloksinya oluyor. Bu çiçeği önermemizin nedeni çok fazla ilgiye ve bakıma ihtiyacının olmamasıdır. Doğru yerde konumlandırır ve sulamasını ihmal etmezseniz, o da sizi muhteşem çiçekleriyle ödüllendirecektir. Çiçekleri 6 ay boyunca canlı kalabilen guzmanya da evde bakabileceğiniz bitkiler arasında yer alıyor. Dekoratif açıdan da sık tercih edilen bir çiçektir.

Ücretsiz Kargo
7/24 Müşteri Hizmeti