Çiçeklerin Anlamları

Her çiçeğin farklı bir anlamının olduğunu mutlaka duymuşsunuzdur. Peki, çiçeklerin gerçek anlamlarının ne olduğunu biliyor musunuz? Eğer çiçeklerin anlamları hakkında daha fazla bilgi sahibi olursanız, çiçek gönderirken sizin duygularınıza daha net tercüman olmalarını sağlayacak çiçeği seçmekte de asla zorlanmazsınız.

Gülün Anlamı Nedir?

Kırmızı gül aşk ve tutkuyu sembolize eder ve en çok gönderilen çiçekler arasında yer alır. Kırmızıya nazaran daha az gördüğümüz beyaz gül ise çiçeklerin anlamları düşünüldüğünde anlamı en az bilinen çiçektir. Beyaz gül aslında saf ve temiz bir başlangıç anlamına gelir. Bu nedenle gelin el çiçeklerinde sıklıkla beyaz gül kullanılır. Pembe gül “kalbim sende” anlamını taşırken sarı gül ise sıcak bir sevgi anlamını taşır.

Orkidenin Anlamı Nedir?

Zarafet dendiğinde ilk akla gelen çiçek orkide olur. Zarafeti en çok yansıtan ise beyaz renkteki orkidedir. Beyaz orkide zarafetle birlikte masumiyeti de simgeler. Fuşya orkide sevimlilik ya da saflık anlamını taşırken ender bulunan sarı orkide ise sempatiyi ve sıcaklığı sembolize eder. Mor orkidenin anlamı ise asalettir.

 

Papatyanın Anlamı Nedir?

Papatyanın tüm çiçekler arasında fark yaratan bir özelliğe sahiptir. O da rengi ne olursa olsun papatyanın anlamının değişmediğidir. Temiz sevgi anlamına gelen papatya aynı zamanda sıhhat ve bereket anlamlarını da taşır. Bu nedenle hastalanan yakınlarınıza papatya gönderebilirsiniz.

Lilyumun Anlamı Nedir?

Zambakgiller ailesinin en güzel kokuya sahip üyesi olan lilyum muhteşem duruşuyla da beğeni alır. Beyaz lilyum temiz duygular anlamına gelir. Pembe lilyum ise şefkat ile sadakat anlamlarını taşırken sarı lilyumun anlamı ise güvendir. Bu arada kokusu en yoğun olan lilyumun sarı lilyum olduğunu da belirtelim. Doğada çok ender bulunan turuncu lilyum ise karşı tarafa “benim için çok özelsin” mesajını verir.

 

Ortanca Çiçeği ve Bakımı ile ilgili makalemize göz attınız mı? 

Ücretsiz Kargo
7/24 Müşteri Hizmeti